مرکز آموزش

POP3 روش ساختن ايميل

      

 

 

 

دسترسي به Webmail

براي ورود به قسمت مربوط به تنظيمات پست الكترونيك، آيكن را از روي كنترل پنل سايتتون كليك  كنيد و سپس در صفحه باز شده عمليات زير را مي توانيد انجام دهيد.

براي ايجاد و يا حذف ايميل روي گزينه   كليك نماييد و سپس، در پنجره باز شده كه شامل آدرس ايميل هاي قبلي شما به همراه امكان تغيير رمز عبور و حذف آنها وجود دارد ( هماند تصوير پايين ) روي گزينه مشخص شده در تصوير زير كليك كرده


و در پايان همانند تصوير زير مشخصات ايميل خود را تايپ نماييد

همچنين با استفاده از گزينه هاي موجود در اولين صفحه مديريت ايميل مي توانيد براي ايميلهاي خود ارسال پاسخ اتوماتيك تعريف كرده يا مشخص كنيد كه ايملهاي ارسالي به اين آدرس پستي به جاي ديگري ارسال شود.

 

بوسيله Web Mail  مي توانيد از يكي از سه نرم افزار موجود در Cpanel مربوط به ايميل دسترسي پيدا كنيد. در اين حالت مي توانيد بدون تغيير دادن چيزي بر روي رايانه اي كه با آن كار مي كنيد ايميل هاي خود را بخوانيد و يا ايميل بفرستيد.

 

اضافه كردن اكانتهاي ايميل ( Adding email accounts ) & ( Removing email accounts )

با CPanel شما اين توانايي را خواهيد داشت تا بتوانيد اكانتهاي متعددي را به اكانتهاي موجود بر روي سايتتان بيافزائيد . فقط ممكن است تعداد اين اكانتها توسط ميزبان وب شما محدود شده باشد . اين حسابها توسط ميزبان وب شمرده شده و براي شما نمايش داده مي شود.

 

تعويض ايميل آدرس پيش فرض( default email address )

ايميل آدرس پيش  فرض در واقع تمام ايميلهايي كه به آدرس نا صحيح بر روي سايت شما فرستاده مي شود ( تحت نام دامنه شما ) را در بر مي گيرد و از بازگشت آنها جلوگيري كرده و امكان دسترسي شما به اين ايميل ها را مي دهد به عبارتي اگر ايميلي به آدرسي ارسال شود كه آن آدرس بر روي سايت شما موجود نيست ( آن اكانت را ايجاد نكرده ايد ) آن ايميل در اين صندوق پستي قرار مي گيرد.

 

ايجاد جوابگوي اتوماتيك براي ايميلها ( Creating email autoresponses )

شما مي توانيد بوسيله جوابگوي اتوماتيك ( autoresponses ) در مواقعي كه مشغول كارهاي ديگري هستيد بصورت اتوماتيك به ايميل ها پاسخ دهيد و يا  مي توانيد از اين سيستم براي ارسال جوابهاي اوليه استفاده كنيد . يكي از مزاياي اين سيستم اين است كه فرستنده از رسيدن ايميل خود به صندوق پستي شما مطمئن مي شود.

 

پالايش ايميل ها ( Filtering your mail )

در واقع بوسيله اين سرويس مي توانيد نامه هاي خود را به هر روشي كه مطلوبتان هست دسته بندي كنيد يا نامه هايي را كه پيگيري نشده اند را پاك  كنيد و ... .

وقتي شما نامه هايتان را به روش مورد نظر خود دسته بندي مي كنيد در اين حالت نامه بصورن موضوعي و يا حالت هاي ديگر از هم ديگر جدا مي شوند در اين حالت ما دسترسي راحت تري به آنها خواهيم داشت .

 

ارجاع دهنده  (  Forwarders )

بوسيله اي امكان مي توانيد نامه هاي رسده به يك حساب ( اكانت ) از ايميلهاي خود را به اكانت ديگر ( آدرس ديگر ) بفرستيد و چنانچه از سرويس آدرس چند گيرنده ( multi-recipient addresses ) استفاده مي كنيد و از آن بهره مند هستيد مي توانيد نامه اي رسيده به يك آدرس را به چندين آدرس بطور همزمان و بصورت اتوماتيك ارسال نمائيد.

 

ليست ايميل ها ( Mailing List )

ًُCpanel اين امكان را به شما مي دهد تا بتوانيد بصورت يك جا به گروه بزرگي از كاربران ايميل ارسال كنيد . mailing list در واقع ليست افرادي است كه شما مي خواهيد بصورت يك جا براي همه آنها ايميل ارسال كنيد Cpanel امكان مديريت اين ليست را بصورت آسان بريا شما فراهم نموده است.

 

قاتل اسپم ( Spam Assassin )

نامه هاي اسپم براي گيرنده در بيشتر اوقات مزاحمت ايجاد مي كند . اسپم ها در واقع ايميل هاي حاوي تبليغات تجاري و يا از اين قبيل موضوعات مي باشند . شما مي توانيد بوسله CPanel بصورت اتوماتيك اين ايميل ها را شناسايي و آنها را از بين ببريد.

 

تله انداز صندوق ( BoxTrapper )

مواقعي وجود دارد كه شما نمي خواهيد برخي از ايميلها را دريافت كنيد در حالي كه آنها اسپم نيستند اين سيستم به شما امكان مي دهد تا ايميلهايي كه از آدرسهاي خارج ليست سفيد شما ارسال مي گردند به شما نرسند و برگشت بخورند.

 

رديابي يك ايميل آدرس ( ‌Tracing an email address )

اين سيستم به شما كمك مي كند تا بتوانيد يك ايميل آدرس را رديابي كنيد و بدانيد از كجا ارسال شده است . اين سيستم اطلاعاتي در مورد مشكلاتي كه با ايميل هاي خود داريد و يا مشكلاتي كه ديگران خواه نا خواه با خادم ايميل شما دارند به شما مي دهد.

 

تعويض دامنه ايميل ( Mail exchanger )

در اين قسمت مي توانيد نام دامنه اي كه ايميل هاي شما به آن تحويل داده شده است را تغيير دهيد و پس از آن ايميل آدرس شما تحت دامنه مورد نظر شما خواهد بود.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
تغيير پسورد ايميل در صورت فراموش شدن (مشاهدات: 5262)
جهت استفاده از سرويس پست الكترونيك سرور سرزمين Outlook Express تنظيمات (مشاهدات: 1243)

Powered by WHMCompleteSolution

Language:

Client Menu
ورود کاربر

ایمیل

کلمه عبور

مرا به خاطر بسپار

جستجو   
Connect with us!

Copyright © 1997-2014 Sarzamin.com All Rights Reserved.